Three Days Grace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Three Days Grace

Three Days Grace Bulgaria
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Роджър Зелазни

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
*A Hat Full Of Sky*
Ruler of the world
Ruler of the world
*A Hat Full Of Sky*


Female
Age : 32
Брой мнения : 765
Join date : 20.02.2009
Job/hobbies : Death God (Soul Ripper)
Humor : Isn't life so sad when all you do is live?

Роджър Зелазни Empty
ПисанеЗаглавие: Роджър Зелазни   Роджър Зелазни Icon_minitimeНед Май 17, 2009 3:05 pm

Роджър Зелазни Roger_Zelazny

Роджър Джоузеф Зелазни (на английски: Roger Joseph Zelazny) е американски писател от полски произход, творил в жанровете фентъзи и научна фантастика. Печелил е награда Небюла три пъти и награда Хюго — шест пъти, включително за романите си „Lord of Light“ (1968) и „...And Call Me Conrad“ (1966) (по-късно публикуван като This Immortal).

Зелазни е роден в Юклид, Охайо, като единствено дете на Джоузефин Суит и Джоузеф Франк Зелазни (Желязни). Баща му е полски емигрант. В гимназията Зелазни бил редактор на училищния вестник и участвал в тамошния писателски клуб. През есента на 1955 г. той бил приет в университета Уестърн Ризърв, където получил бакалавърска степен по английски език през 1959 г. Продължил обучението си в Колумбийския университет в Ню Йорк. Там завършил магистратура в специалност драма.

Зелазни има изключителен талант в измислянето и изобразяването на светове с правдоподобни магически системи, сили и свръхестествени същества. Впечатляващите описания на детайли от приложната магия в измислените от него светове го отличават от останалите автори в областта. Научната фантастика на Зелазни е силно повлияна от митология и поезия, включително френската, британската и американската класика от късния 19 век и ранния 20 век. Честа тема са богове или хора, превърнали се в богове. Романите и късите разкази на Зелазни обичайно включват образи от класическата митология, вписани в модерния свят.

Зелазни е особено плодовит писател и, с изключение на Хрониките на Амбър и свързаните с него книги, той създава изцяло нова среда за всяка отделна книга.


Последната промяна е направена от *Life Starts Now* на Чет Ное 26, 2009 5:22 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://rockmyworld.aforumfree.com/forum.htm
BleedingDust
Drown
Drown
BleedingDust


Female
Брой мнения : 53
Join date : 18.05.2009
Job/hobbies : New Socks Lover

Роджър Зелазни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Роджър Зелазни   Роджър Зелазни Icon_minitimeПон Май 18, 2009 5:12 am

Зелазни?! Сериозно, вече сериозно почвам да се кефя на този форум, че има теми за всичките ми любими неща. Преди време попаднах на "Хрониките на Амбър" в електронен вариант и типично за мен ги ометох от раз. Е, не съвсем... трябваше ми една седмица почивка между първите 5 и вторите 5. Просто в началото не можех да приема Мерлин и да се пренастроя към него. В крайна сметка препрочетох книгите няколко пъти и се реших да си ги купя хартиени... и сега си ги гледам, радвам им се и понякога вадя да прочета една произволна глава... просто за да си припомня. Е, да, болна съм... знам. Идеята на Зелазни за света в ХнА се доближава изключително близо до моята, от много време преди да съм чела въпросната поредица и за това вероятно толкова си паднах по тези книги. Цялата тази история със сенките и тн... а и това, че всяка книга ти преобръщаше представата за всичко до сега наистина си изигра своята роля.
Чела съм и няколко разкази от бирката "Вариации на тема еднорог" и си потвърдих, че човека не е наред и го обичам *Лека му пръст*. Сега само да намеря време, ще прочета съвместната му работа с Робърт Шекли(за Ази нещата). Аз като го знам, че Шекли е къде къде по-ненормален от Зелазни не ми се мисли, тея двама зли гении какво са сътворили заедно.
Върнете се в началото Go down
*A Hat Full Of Sky*
Ruler of the world
Ruler of the world
*A Hat Full Of Sky*


Female
Age : 32
Брой мнения : 765
Join date : 20.02.2009
Job/hobbies : Death God (Soul Ripper)
Humor : Isn't life so sad when all you do is live?

Роджър Зелазни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Роджър Зелазни   Роджър Зелазни Icon_minitimeПон Май 18, 2009 4:10 pm

Аз не мога да говоря много по въпроса. Защото съм едва на втория топ някъде по средата...т.е. съм на битката за Лабиринта Happy
И съм енвероятно доволна от поредицата. Доста интересна и зарибяващя .. и ще пиша още като ги прочета Razz
Върнете се в началото Go down
http://rockmyworld.aforumfree.com/forum.htm
Sponsored content





Роджър Зелазни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Роджър Зелазни   Роджър Зелазни Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Роджър Зелазни
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Three Days Grace :: Други :: Литература-
Идете на: