Three Days Grace

Three Days Grace Bulgaria

ИндексPortalCalendarGalleryВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход

Share | 

Роджър Зелазни

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
*A Hat Full Of Sky*
Ruler of the world
Ruler of the world

Female
Брой мнения : 765
Job/hobbies : Death God (Soul Ripper)
Humor : Isn't life so sad when all you do is live?

ПисанеЗаглавие: Роджър Зелазни   Нед Май 17, 2009 3:05 pm

Роджър Джоузеф Зелазни (на английски: Roger Joseph Zelazny) е американски писател от полски произход, творил в жанровете фентъзи и научна фантастика. Печелил е награда Небюла три пъти и награда Хюго — шест пъти, включително за романите си „Lord of Light“ (1968) и „...And Call Me Conrad“ (1966) (по-късно публикуван като This Immortal).

Зелазни е роден в Юклид, Охайо, като единствено дете на Джоузефин Суит и Джоузеф Франк Зелазни (Желязни). Баща му е полски емигрант. В гимназията Зелазни бил редактор на училищния вестник и участвал в тамошния писателски клуб. През есента на 1955 г. той бил приет в университета Уестърн Ризърв, където получил бакалавърска степен по английски език през 1959 г. Продължил обучението си в Колумбийския университет в Ню Йорк. Там завършил магистратура в специалност драма.

Зелазни има изключителен талант в измислянето и изобразяването на светове с правдоподобни магически системи, сили и свръхестествени същества. Впечатляващите описания на детайли от приложната магия в измислените от него светове го отличават от останалите автори в областта. Научната фантастика на Зелазни е силно повлияна от митология и поезия, включително френската, британската и американската класика от късния 19 век и ранния 20 век. Честа тема са богове или хора, превърнали се в богове. Романите и късите разкази на Зелазни обичайно включват образи от класическата митология, вписани в модерния свят.

Зелазни е особено плодовит писател и, с изключение на Хрониките на Амбър и свързаните с него книги, той създава изцяло нова среда за всяка отделна книга.

What if you were given the opportunity to turn your life around, if someone looked you in the face when you had no hope left and said,
"This is it my friend .. How will you use your three days of grace?"

Последната промяна е направена от *Life Starts Now* на Чет Ное 26, 2009 5:22 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://rockmyworld.aforumfree.com/forum.htm
BleedingDust
Drown
Drown

Female
Брой мнения : 53
Job/hobbies : New Socks Lover

ПисанеЗаглавие: Re: Роджър Зелазни   Пон Май 18, 2009 5:12 am

Зелазни?! Сериозно, вече сериозно почвам да се кефя на този форум, че има теми за всичките ми любими неща. Преди време попаднах на "Хрониките на Амбър" в електронен вариант и типично за мен ги ометох от раз. Е, не съвсем... трябваше ми една седмица почивка между първите 5 и вторите 5. Просто в началото не можех да приема Мерлин и да се пренастроя към него. В крайна сметка препрочетох книгите няколко пъти и се реших да си ги купя хартиени... и сега си ги гледам, радвам им се и понякога вадя да прочета една произволна глава... просто за да си припомня. Е, да, болна съм... знам. Идеята на Зелазни за света в ХнА се доближава изключително близо до моята, от много време преди да съм чела въпросната поредица и за това вероятно толкова си паднах по тези книги. Цялата тази история със сенките и тн... а и това, че всяка книга ти преобръщаше представата за всичко до сега наистина си изигра своята роля.
Чела съм и няколко разкази от бирката "Вариации на тема еднорог" и си потвърдих, че човека не е наред и го обичам *Лека му пръст*. Сега само да намеря време, ще прочета съвместната му работа с Робърт Шекли(за Ази нещата). Аз като го знам, че Шекли е къде къде по-ненормален от Зелазни не ми се мисли, тея двама зли гении какво са сътворили заедно.
Вижте профила на потребителя
*A Hat Full Of Sky*
Ruler of the world
Ruler of the world

Female
Брой мнения : 765
Job/hobbies : Death God (Soul Ripper)
Humor : Isn't life so sad when all you do is live?

ПисанеЗаглавие: Re: Роджър Зелазни   Пон Май 18, 2009 4:10 pm

Аз не мога да говоря много по въпроса. Защото съм едва на втория топ някъде по средата...т.е. съм на битката за Лабиринта Happy
И съм енвероятно доволна от поредицата. Доста интересна и зарибяващя .. и ще пиша още като ги прочета Razz

What if you were given the opportunity to turn your life around, if someone looked you in the face when you had no hope left and said,
"This is it my friend .. How will you use your three days of grace?"

Вижте профила на потребителя http://rockmyworld.aforumfree.com/forum.htm
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Роджър Зелазни   

Роджър Зелазни
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1